Otwarte serca dla dzieci z Onkohematologii

paź 28, 2020

W ramach zadania drugiego w Fair Play Programu, akcji „Zróbmy coś dobrego”, wolontariusze  Drużyny Fair Play z Sanoka zorganizowali bardzo szlachetną akcję dobroczynną. Było to wykonanie i podarowanie kartek  z wierszykami oraz serc , które zostały wysłane dzieciom leczonym w Klinice Onkohematologii w Rzeszowie.


Celem działania było przesłanie odrobiny uśmiechu i radości młodym, dzielnym dzieciom. Ważny był również aspekt edukacyjno – wychowawczy. Dzieci,  wkładając zaangażowanie i serce w wykonanie prac plastycznych oraz pisanie „dobrego słowa” kształtowały wrażliwość społeczną na pomoc drugiemu człowiekowi. Akcja została zorganizowana 28.10.2020 roku.


 

Nasi Footballowcy oprócz serca i zaangażowania, jakie zostawiają na boisku, sporą dawkę dobrych uczuć przelali w wykonane prace. Efekt był zachwycający. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie potrafią dać od siebie tyle dobra innym!

komentuje Renata Szmyd, liderka Fair Play Drużyny z Sanoka.


W akcję pisania kartek i tworzenia serc dla chorych dzieci zaangażowało się 26 młodych wolontariuszy Drużyny Fair Play z Sanoka. 12 dziewcząt i 14- stu chłopców. Ich zadaniem było przygotowanie materiałów i ozdób,  pomoc przy powstawaniu prac oraz ich tworzenie. 


Partnerami akcji dobroczynnej , zorganizowanej przez sanockich wolontariuszy była Pani Miłosza Kielara – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Sanoku oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Pani Beata Bazalińska i Pani Monika Wojdyła, które umożliwiły swoim uczniom wykonanie prac dzieciom,  podczas zajęć lekcyjnych oraz służyły pomocą przy ich tworzeniu.


 Liderką Drużyny Fair Play z Sanoka i inicjatorką działań wolontariuszy jest Renata Szmyd.



 Akcja dobroczynna zorganizowana przez sanockich fair play wolontariuszy wspierała i promowała 2 z 17-stu Celów Zrównoważonego Rozwoju. Cel nr 3- Dobre zdrowie i jakość życia oraz Cel nr 10 – Mniej nierówności.

 


Materiał zrealizowany w ramach projektu „Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation 

Najnowsze wpisy

Wprowadzenie do football3 w szkole

Wprowadzenie do football3 w szkole

Prezentacja pt. wprowadzenie do football3 w szkole ma na celu zapoznanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z metodą football3, którą mogą wdrażać podczas swojej codziennej pracy. football3 to metoda społeczno-sportowa, wiążąca się z nauką kompetencji społecznych...

czytaj dalej
Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

W tegoroczne wakacje młodzi liderzy z naszej organizacji, mieli możliwość uczestnictwa w wymianie młodzieżowej - “Leadership Sport Youth Camp”, w którym wzięli również młodzi liderzy z Czech, Węgier, Czarnogóry, Macedonii, Bośni i Hercegowiny. Wydarzenie miało na celu...

czytaj dalej
Festival23 – Sydney, Australia

Festival23 – Sydney, Australia

Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet,...

czytaj dalej