Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet, które odbywały się w Australii i Nowej Zelandii.
Festival23 obfitował w mnóstwo warsztatów wzmacniających młode liderki z całego świata o umiejętności trenerskie, liderskie. Pozwolił, aby dziewczyny z całego świata mogły spotkać się, porozmawiać, poznać mimo różniących ich kultur i środowisk.
A oto kilka słów od naszej uczestniczki:
Moja przygoda z Festival23 odbywającym się w Australii dobiegła już końca. Bardzo dziękuję organizatorom za cudownie spędzony czas oraz wsparcie jakie mi okazano podczas całego wyjazdu.
Podczas wyjazdu nauczyłam się czym jest bezpieczna rola trenera w sporcie a także jak można zabezpieczyć zawodników i otoczenie sportowca tak by czuł się komfortowo.
Ponadto podczas sesji treningowych ze wspaniałymi i doświadczonymi trenerami z Australii zdobyłam wiedzę na temat przygotowania treningów piłkarskich pod specjalne pozycje zawodników/zawodniczek. Poznałam również wiele zabaw – icebreaker ów, które pomogą mi zjednoczyć drużynę.
Organizacja Spirit of Football pokazała mi jak ważne jest nasze środowisko i razem w grupie kilkuosobowej wypracowaliśmy wiele rozwiązań, aby móc spowolnić zmianę klimatu. Liderzy organizacji przedstawili nam swoje aktywności, które możemy w prosty sposób wykorzystać do zachęcenia o dbanie o środowisko. * do 2050 r. Ponad 25% kluczowych boisk angielski ulegnie zatopieniu.
Na warsztatach, w których miałam okazję uczestniczyć dowiedziałam się o organizacjach działających poza Europą; w Katarze, na Pacyfiku, Kolumbii oraz działaniu projektu adidas Breaking Barriers poprzez football. Powyższe organizacje wspierają kobiety w sporcie oraz dbają o ich bezpieczny samorozwój.
Przyjemnością było poznanie Jamajskiej piłkarki grającej kilka sezonów temu w Polskim klubie piłkarskim Medyku Konin – Sashana Campbell oraz Ashleigh Shim.
To od nich dowiedziałam się o sekretach Jamajskiej piłki nożnej i udanym czasie na Mundialu Kobiet.
Podczas wyjazdu nie zabrakło integracyjnych zabaw i aktywności tanecznych, które zjednały naszą dużą grupę bo ponad 70. osobową .
Uczestniczyłam w dwóch turniejach bazujących na metodzie Fair Play – football3, którą bardzo dobrze znam. Jednak w tamtym tygodniu przybrałam rolę poprowadzenia jednej z drużyn jako trenera, team leadera zespołu i sędziego/mediatora. Współpracowałam z kilkoma znakomitymi trenerkami/leaderkami i cieszę się, że razem wymieniliśmy się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, które ulepszyły nasze umiejętności.
Jestem wdzięczna każdej osobie , z którą miałam możliwość porozmawiania i podzielenia się wiedzą.
Dziękujemy organizacji Common Goal, FIFA, fundacji UEFA for Children ,adidas