Festival23 – Sydney, Australia

sie 20, 2023

Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet, które odbywały się w Australii i Nowej Zelandii.

Festival23 obfitował w mnóstwo warsztatów wzmacniających młode liderki z całego świata o umiejętności trenerskie, liderskie. Pozwolił, aby dziewczyny z całego świata mogły spotkać się, porozmawiać, poznać mimo różniących ich kultur i środowisk.

A oto kilka słów od naszej uczestniczki:

Moja przygoda z Festival23 odbywającym się w Australii dobiegła już końca. Bardzo dziękuję organizatorom za cudownie spędzony czas oraz wsparcie jakie mi okazano podczas całego wyjazdu. 

Podczas wyjazdu nauczyłam się czym jest bezpieczna rola trenera w sporcie a także jak można zabezpieczyć zawodników i otoczenie sportowca tak by czuł się komfortowo. 

Ponadto podczas sesji treningowych ze wspaniałymi i doświadczonymi trenerami z Australii zdobyłam wiedzę na temat przygotowania treningów piłkarskich pod specjalne pozycje zawodników/zawodniczek. Poznałam również wiele zabaw – icebreaker ów, które pomogą mi zjednoczyć drużynę. 

Organizacja Spirit of Football pokazała mi jak ważne jest nasze środowisko i razem w grupie kilkuosobowej wypracowaliśmy wiele rozwiązań, aby móc spowolnić zmianę klimatu. Liderzy organizacji przedstawili nam swoje aktywności, które możemy w prosty sposób wykorzystać do zachęcenia o dbanie o środowisko. * do 2050 r. Ponad 25% kluczowych boisk angielski ulegnie zatopieniu.

Na warsztatach, w których miałam okazję uczestniczyć dowiedziałam się o organizacjach działających poza Europą; w Katarze, na Pacyfiku, Kolumbii oraz działaniu projektu adidas Breaking Barriers poprzez football. Powyższe organizacje wspierają kobiety w sporcie oraz dbają o ich bezpieczny samorozwój.

Przyjemnością było poznanie Jamajskiej piłkarki grającej kilka sezonów temu w Polskim klubie piłkarskim Medyku Konin – Sashana Campbell oraz Ashleigh Shim.

To od nich dowiedziałam się o sekretach Jamajskiej piłki nożnej i udanym czasie na Mundialu Kobiet. 

Podczas wyjazdu nie zabrakło integracyjnych zabaw i aktywności tanecznych, które zjednały naszą dużą grupę bo ponad 70. osobową .

Uczestniczyłam w dwóch turniejach bazujących na metodzie Fair Play – football3, którą bardzo dobrze znam. Jednak w tamtym tygodniu przybrałam rolę poprowadzenia jednej z drużyn jako trenera, team leadera zespołu i sędziego/mediatora. Współpracowałam z kilkoma znakomitymi trenerkami/leaderkami i cieszę się, że razem wymieniliśmy się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, które ulepszyły nasze umiejętności. 

Jestem wdzięczna każdej osobie , z którą miałam możliwość porozmawiania i podzielenia się wiedzą.

Dziękujemy organizacji Common Goal, FIFA, fundacji UEFA for Children ,adidas

Najnowsze wpisy

Wprowadzenie do football3 w szkole

Wprowadzenie do football3 w szkole

Prezentacja pt. wprowadzenie do football3 w szkole ma na celu zapoznanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z metodą football3, którą mogą wdrażać podczas swojej codziennej pracy. football3 to metoda społeczno-sportowa, wiążąca się z nauką kompetencji społecznych...

czytaj dalej
Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

W tegoroczne wakacje młodzi liderzy z naszej organizacji, mieli możliwość uczestnictwa w wymianie młodzieżowej - “Leadership Sport Youth Camp”, w którym wzięli również młodzi liderzy z Czech, Węgier, Czarnogóry, Macedonii, Bośni i Hercegowiny. Wydarzenie miało na celu...

czytaj dalej
Pathway for women – sport is equal – Kinga Matusiak

Pathway for women – sport is equal – Kinga Matusiak

W projekcie championek adidas Breaking Barriers – „Pathway for women – sport is equal” organizowałam zajęcia edukacyjno-sportowe z dziećmi, podczas których przekazywałam im wiedzę na temat równości i szacunku w sporcie. Ponadto organizowałam warsztaty dotyczące...

czytaj dalej