Festival23 – Sydney, Australia

sie 20, 2023

Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet, które odbywały się w Australii i Nowej Zelandii.

Festival23 obfitował w mnóstwo warsztatów wzmacniających młode liderki z całego świata o umiejętności trenerskie, liderskie. Pozwolił, aby dziewczyny z całego świata mogły spotkać się, porozmawiać, poznać mimo różniących ich kultur i środowisk.

A oto kilka słów od naszej uczestniczki:

Moja przygoda z Festival23 odbywającym się w Australii dobiegła już końca. Bardzo dziękuję organizatorom za cudownie spędzony czas oraz wsparcie jakie mi okazano podczas całego wyjazdu. 

Podczas wyjazdu nauczyłam się czym jest bezpieczna rola trenera w sporcie a także jak można zabezpieczyć zawodników i otoczenie sportowca tak by czuł się komfortowo. 

Ponadto podczas sesji treningowych ze wspaniałymi i doświadczonymi trenerami z Australii zdobyłam wiedzę na temat przygotowania treningów piłkarskich pod specjalne pozycje zawodników/zawodniczek. Poznałam również wiele zabaw – icebreaker ów, które pomogą mi zjednoczyć drużynę. 

Organizacja Spirit of Football pokazała mi jak ważne jest nasze środowisko i razem w grupie kilkuosobowej wypracowaliśmy wiele rozwiązań, aby móc spowolnić zmianę klimatu. Liderzy organizacji przedstawili nam swoje aktywności, które możemy w prosty sposób wykorzystać do zachęcenia o dbanie o środowisko. * do 2050 r. Ponad 25% kluczowych boisk angielski ulegnie zatopieniu.

Na warsztatach, w których miałam okazję uczestniczyć dowiedziałam się o organizacjach działających poza Europą; w Katarze, na Pacyfiku, Kolumbii oraz działaniu projektu adidas Breaking Barriers poprzez football. Powyższe organizacje wspierają kobiety w sporcie oraz dbają o ich bezpieczny samorozwój.

Przyjemnością było poznanie Jamajskiej piłkarki grającej kilka sezonów temu w Polskim klubie piłkarskim Medyku Konin – Sashana Campbell oraz Ashleigh Shim.

To od nich dowiedziałam się o sekretach Jamajskiej piłki nożnej i udanym czasie na Mundialu Kobiet. 

Podczas wyjazdu nie zabrakło integracyjnych zabaw i aktywności tanecznych, które zjednały naszą dużą grupę bo ponad 70. osobową .

Uczestniczyłam w dwóch turniejach bazujących na metodzie Fair Play – football3, którą bardzo dobrze znam. Jednak w tamtym tygodniu przybrałam rolę poprowadzenia jednej z drużyn jako trenera, team leadera zespołu i sędziego/mediatora. Współpracowałam z kilkoma znakomitymi trenerkami/leaderkami i cieszę się, że razem wymieniliśmy się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, które ulepszyły nasze umiejętności. 

Jestem wdzięczna każdej osobie , z którą miałam możliwość porozmawiania i podzielenia się wiedzą.

Dziękujemy organizacji Common Goal, FIFA, fundacji UEFA for Children ,adidas

Najnowsze wpisy

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Niniejszy raport stanowi opis badań ewaluacyjnych projektu „football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie” stowarzyszenia Trenuj Bycie Dobrym. Został on przygotowany na podstawie badań ewaluacyjnych, obejmujących obserwacje, warsztaty...

czytaj dalej
Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Gala football3 w szkole, dnia 16 lutego 2023, była również niesamowitą okazją, aby przedstawić 𝐖𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐙 𝐟𝐨𝐨𝐭𝐛𝐚𝐥𝐥𝟑 𝐨𝐝𝐤𝐫𝐲𝐰𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐜𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢” skierowanego do nauczycielek/li edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wspierających ich pracę. Podstawowe...

czytaj dalej
Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Dnia 16 lutego 2024, w adidas Brand Center, odbyła się Gala football3 w szkole" podczas której podsumowaliśmy działania projektowe projektu "football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie" Wzięło w niej udział 75 uczestników, byli wśród nich...

czytaj dalej