Nauka nie poszła w las

wrz 26, 2020

Drużyna Fair Play z Nowej Góry w swojej drugiej akcji dobroczynnej, ramach zadania drugiego w Fair Play Program, postanowiła posprzątać jeden z miejscowych lasów.  Działanie zostało zaplanowane i zrealizowane  26 września 2020 roku.


Wolontariusze oraz pozostali uczestnicy akcji, oprócz tego, że chcieli oczyścić las ze śmieci, to chcieli zwrócić również uwagę na narastający problem zanieczyszczania fauny i flory przez ludzi, szczególnie plastikiem. Działanie miało więc również aspekt edukacyjny.Tak komentuje akcję lider drużyny z Nowej Góry , Marcin Sielczak:

 – Chcieliśmy pokazać , że problem wszechobecnego zaśmiecania  jest niestety powszechny i pomimo różnego rodzaju kampanii społecznych ludzie nadal niszczą środowisko w którym żyją. Chcielibyśmy żeby społeczeństwo zrozumiało , że takim działaniem wpływamy na destrukcję naszego klimatu i planety. Takich działań moglibyśmy uniknąć gdyby każdy segregował śmieci i wyrzucał je w miejsca do tego przeznaczone.


W akcję sprzątania lasu zaangażowało się 8 wolontariuszy Fair Play drużyny z Nowej Góry- 3 dziewczęta i 5 chłopców. Do ich zadań należało organizacja całego przedsięwzięcia włącznie z udziałem w sprzątaniu oraz promocja akcji wśród rodziny i znajomych oraz na swoich profilach w mediach społecznościowych.


Partnerem akcji była Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze . Zadaniem jednostki była promocja akcji wśród uczniów i rodziców oraz w mediach społecznościowych.. W sprzątaniu lasu wzięło udział 13 uczniów placówki – 2 dziewczynki i 11 chłopców.


Liderem i założycielem Fair Play Drużyny z Nowej Góry jest Marcin Sielczak, lokalny animator sportu na miejscowym orliku oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze.Akcja sprzątania lasu , zorganizowana przez wolontariuszy z Nowej Góry promowała jeden z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju. Był to cel numer 13- działania w dziedzinie klimatu.


Materiał zrealizowany w ramach projektu „Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation 

 

Najnowsze wpisy

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Niniejszy raport stanowi opis badań ewaluacyjnych projektu „football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie” stowarzyszenia Trenuj Bycie Dobrym. Został on przygotowany na podstawie badań ewaluacyjnych, obejmujących obserwacje, warsztaty...

czytaj dalej
Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Gala football3 w szkole, dnia 16 lutego 2023, była również niesamowitą okazją, aby przedstawić 𝐖𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐙 𝐟𝐨𝐨𝐭𝐛𝐚𝐥𝐥𝟑 𝐨𝐝𝐤𝐫𝐲𝐰𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐜𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢” skierowanego do nauczycielek/li edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wspierających ich pracę. Podstawowe...

czytaj dalej
Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Dnia 16 lutego 2024, w adidas Brand Center, odbyła się Gala football3 w szkole" podczas której podsumowaliśmy działania projektowe projektu "football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie" Wzięło w niej udział 75 uczestników, byli wśród nich...

czytaj dalej