Nauka nie poszła w las

wrz 26, 2020

Drużyna Fair Play z Nowej Góry w swojej drugiej akcji dobroczynnej, ramach zadania drugiego w Fair Play Program, postanowiła posprzątać jeden z miejscowych lasów.  Działanie zostało zaplanowane i zrealizowane  26 września 2020 roku.


Wolontariusze oraz pozostali uczestnicy akcji, oprócz tego, że chcieli oczyścić las ze śmieci, to chcieli zwrócić również uwagę na narastający problem zanieczyszczania fauny i flory przez ludzi, szczególnie plastikiem. Działanie miało więc również aspekt edukacyjny.Tak komentuje akcję lider drużyny z Nowej Góry , Marcin Sielczak:

 – Chcieliśmy pokazać , że problem wszechobecnego zaśmiecania  jest niestety powszechny i pomimo różnego rodzaju kampanii społecznych ludzie nadal niszczą środowisko w którym żyją. Chcielibyśmy żeby społeczeństwo zrozumiało , że takim działaniem wpływamy na destrukcję naszego klimatu i planety. Takich działań moglibyśmy uniknąć gdyby każdy segregował śmieci i wyrzucał je w miejsca do tego przeznaczone.


W akcję sprzątania lasu zaangażowało się 8 wolontariuszy Fair Play drużyny z Nowej Góry- 3 dziewczęta i 5 chłopców. Do ich zadań należało organizacja całego przedsięwzięcia włącznie z udziałem w sprzątaniu oraz promocja akcji wśród rodziny i znajomych oraz na swoich profilach w mediach społecznościowych.


Partnerem akcji była Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze . Zadaniem jednostki była promocja akcji wśród uczniów i rodziców oraz w mediach społecznościowych.. W sprzątaniu lasu wzięło udział 13 uczniów placówki – 2 dziewczynki i 11 chłopców.


Liderem i założycielem Fair Play Drużyny z Nowej Góry jest Marcin Sielczak, lokalny animator sportu na miejscowym orliku oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze.Akcja sprzątania lasu , zorganizowana przez wolontariuszy z Nowej Góry promowała jeden z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju. Był to cel numer 13- działania w dziedzinie klimatu.


Materiał zrealizowany w ramach projektu „Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation 

 

Najnowsze wpisy

Wprowadzenie do football3 w szkole

Wprowadzenie do football3 w szkole

Prezentacja pt. wprowadzenie do football3 w szkole ma na celu zapoznanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z metodą football3, którą mogą wdrażać podczas swojej codziennej pracy. football3 to metoda społeczno-sportowa, wiążąca się z nauką kompetencji społecznych...

czytaj dalej
Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

W tegoroczne wakacje młodzi liderzy z naszej organizacji, mieli możliwość uczestnictwa w wymianie młodzieżowej - “Leadership Sport Youth Camp”, w którym wzięli również młodzi liderzy z Czech, Węgier, Czarnogóry, Macedonii, Bośni i Hercegowiny. Wydarzenie miało na celu...

czytaj dalej
Festival23 – Sydney, Australia

Festival23 – Sydney, Australia

Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet,...

czytaj dalej