Wolontariusze z Maszewa Dużego w „Armii Walecznej Zosi”

lip 22, 2020

Wolontariusze Fair Play Drużyny z Maszewa Dużego zorganizowała wirtualny bieg o nazwie „ Brwileńska dla Zosi” . Bieg odbył się w dniach 13 – 19 lipca 2020 roku. Każdy uczestnik zawodów  brał udział poprzez rejestrację swojego sportowego wyniku dzięki aplikacji mobilnej. Dodatkowo, maszewscy wolontariusze, przekazali na licytację piłkę z podpisami całej drużyny.


Pieniądze wpłacone przez uczestników biegu, kibiców oraz zwycięzcę licytacji, zostały przekazane, na rzecz małej Zosi , mieszkanki powiatu płockiego, zmagającej się ze straszną chorobą,  jaką jest SMA. Tym samym, wolontariusze z Maszewa Dużego stali się członkami „Armii Walecznej Zosi”, bo tak nieformalnie nazywa się  grupa wspierająca zbiórkę na lek dla dziewczynki. Koszt leku i jego podania wyniósł prawie 10 milionów złotych, a drużyna z Maszewa przyczyniła się do uzbierania tej kwoty.


Tak akcję komentuje lider drużyny wolontariuszy fair play z Maszewa, Łukasz Rakowski: 

 

– Zamieniliśmy Brwileńską ostoję na Bieg dla Zosi. Pieniążki wpłacone przez uczestników i kibiców zasiliły konto Zosi. Bieg został zorganizowany wirtualnie , przy pomocy aplikacji wspomagających. Wystawiliśmy też , na licytację , piłkę z podpisami całej naszej drużyny. Zebrana kwota została przekazana na leczenie chorej dziewczynki.


W akcję dobroczynną zaangażowało się 16 wolontariuszy Drużyny z Maszewa – 10 dziewcząt
i 6 chłopców. Do ich zadań należało nawiązanie kontaktu i zaproszenie lokalnych biegaczy do promowania biegu, weryfikacja wyników oraz zbieranie danych oraz zdjęć podsumowujących akcję.

 

 

Brwileński, wirtualny bieg dla Zosi, organizowany przez wolontariuszy z Maszewa Dużego wsparło wiele instytucji i partnerów. Urząd Gminy Stara Biała z Panem wójtem Sławomirem Wawrzyńskim, odpowiedzialny był za promocję wydarzenia na stronie internetowej gminy. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w starej Białej, na czele z dyrektorem , Panem Rolandem Burym, odpowiedzialny był za wsparcie finansowe, potrzebne do organizacji biegu. Lokalna firma spawalnicza przekazała puchar dla zwycięzcy zawodów, wyspawany własnoręcznie przez pracowników.

Ambasadorami, promującymi akcję dobroczynną , byli znani , lokalni biegacze – pani Agnieszka Budek oraz pan Andrzej Brzeziński.


Liderem i założycielem Fair Play Drużyny z Maszewa Dużego jest Łukasz Rakowski. Jest osobą znaną i lubianą w lokalnej społeczności, a w wolontariat sportowy jego ekipy angażuje się zawsze duża ilość ludzi. Łukasz jest również nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym oraz animatorem sportu na tamtejszym orliku.


 

 


Akcja realizowana przez wolontariuszy z Maszewa Dużego promowała trzy z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju , sformułowanymi przez ONZ: cel nr 3 – Dobre zdrowie i jakość życia; cel nr 9 – Innowacyjność , przemysł , infrastruktura; cel nr 17- Partnerstwa na rzecz celów. Wirtualny bieg dobroczynny „Brwileńska dla Zosi” okazał się bardzo szlachetnym działaniem, które pomogło ocalić , to co jest najważniejsze- życie ludzkie.


Materiał zrealizowany w ramach projektu „Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation 

Najnowsze wpisy

#lekcje football3 – innowacje | Mrągowo 2022

#lekcje football3 – innowacje | Mrągowo 2022

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Grota Roweckiego w Mrągowie zorganizowano 24 innowacyjne lekcje football3, które umożliwiają dziewczynkom i chłopcom równy dostęp do sportu i aktywności fizycznej Projekt...

czytaj dalej
innowacyjne #lekcje football3 | Gdańsk 2022

innowacyjne #lekcje football3 | Gdańsk 2022

w Szkole Podstawowej nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku zorganizowano 72 lekcje football3, jako formę innowacji pedagogicznych, które umożliwiają dziewczynkom i chłopcom równy dostęp do sportu i aktywności fizycznej Lekcje football3 zostały zorganizowane przez...

czytaj dalej
#lekcje football3 | Nowa Góra 2022

#lekcje football3 | Nowa Góra 2022

w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze zorganizowano 17 innowacyjnych lekcji football3, które umożliwiają dziewczynkom i chłopcom równy dostęp do sportu i aktywności fizycznej Lekcje football3 zostały zorganizowane przez 3 nauczycielek...

czytaj dalej
FIFA Foundation

FIFA Foundation

football3 empower girls, women and Global Goals in Poland after COVID times Inequalities and exclusion of girls and women is one of the biggest problems of sport in Poland. The isolation and exclusion of women and girls is confirmed by statistics. In football, the...

czytaj dalej