Wolontariusze z Maszewa Dużego w „Armii Walecznej Zosi”

lip 22, 2020

Wolontariusze Fair Play Drużyny z Maszewa Dużego zorganizowała wirtualny bieg o nazwie „ Brwileńska dla Zosi” . Bieg odbył się w dniach 13 – 19 lipca 2020 roku. Każdy uczestnik zawodów  brał udział poprzez rejestrację swojego sportowego wyniku dzięki aplikacji mobilnej. Dodatkowo, maszewscy wolontariusze, przekazali na licytację piłkę z podpisami całej drużyny.


Pieniądze wpłacone przez uczestników biegu, kibiców oraz zwycięzcę licytacji, zostały przekazane, na rzecz małej Zosi , mieszkanki powiatu płockiego, zmagającej się ze straszną chorobą,  jaką jest SMA. Tym samym, wolontariusze z Maszewa Dużego stali się członkami „Armii Walecznej Zosi”, bo tak nieformalnie nazywa się  grupa wspierająca zbiórkę na lek dla dziewczynki. Koszt leku i jego podania wyniósł prawie 10 milionów złotych, a drużyna z Maszewa przyczyniła się do uzbierania tej kwoty.


Tak akcję komentuje lider drużyny wolontariuszy fair play z Maszewa, Łukasz Rakowski: 

 

– Zamieniliśmy Brwileńską ostoję na Bieg dla Zosi. Pieniążki wpłacone przez uczestników i kibiców zasiliły konto Zosi. Bieg został zorganizowany wirtualnie , przy pomocy aplikacji wspomagających. Wystawiliśmy też , na licytację , piłkę z podpisami całej naszej drużyny. Zebrana kwota została przekazana na leczenie chorej dziewczynki.


W akcję dobroczynną zaangażowało się 16 wolontariuszy Drużyny z Maszewa – 10 dziewcząt
i 6 chłopców. Do ich zadań należało nawiązanie kontaktu i zaproszenie lokalnych biegaczy do promowania biegu, weryfikacja wyników oraz zbieranie danych oraz zdjęć podsumowujących akcję.

 

 

Brwileński, wirtualny bieg dla Zosi, organizowany przez wolontariuszy z Maszewa Dużego wsparło wiele instytucji i partnerów. Urząd Gminy Stara Biała z Panem wójtem Sławomirem Wawrzyńskim, odpowiedzialny był za promocję wydarzenia na stronie internetowej gminy. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w starej Białej, na czele z dyrektorem , Panem Rolandem Burym, odpowiedzialny był za wsparcie finansowe, potrzebne do organizacji biegu. Lokalna firma spawalnicza przekazała puchar dla zwycięzcy zawodów, wyspawany własnoręcznie przez pracowników.

Ambasadorami, promującymi akcję dobroczynną , byli znani , lokalni biegacze – pani Agnieszka Budek oraz pan Andrzej Brzeziński.


Liderem i założycielem Fair Play Drużyny z Maszewa Dużego jest Łukasz Rakowski. Jest osobą znaną i lubianą w lokalnej społeczności, a w wolontariat sportowy jego ekipy angażuje się zawsze duża ilość ludzi. Łukasz jest również nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym oraz animatorem sportu na tamtejszym orliku.


 

 


Akcja realizowana przez wolontariuszy z Maszewa Dużego promowała trzy z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju , sformułowanymi przez ONZ: cel nr 3 – Dobre zdrowie i jakość życia; cel nr 9 – Innowacyjność , przemysł , infrastruktura; cel nr 17- Partnerstwa na rzecz celów. Wirtualny bieg dobroczynny „Brwileńska dla Zosi” okazał się bardzo szlachetnym działaniem, które pomogło ocalić , to co jest najważniejsze- życie ludzkie.


Materiał zrealizowany w ramach projektu „Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation 

Najnowsze wpisy

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Niniejszy raport stanowi opis badań ewaluacyjnych projektu „football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie” stowarzyszenia Trenuj Bycie Dobrym. Został on przygotowany na podstawie badań ewaluacyjnych, obejmujących obserwacje, warsztaty...

czytaj dalej
Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Gala football3 w szkole, dnia 16 lutego 2023, była również niesamowitą okazją, aby przedstawić 𝐖𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐙 𝐟𝐨𝐨𝐭𝐛𝐚𝐥𝐥𝟑 𝐨𝐝𝐤𝐫𝐲𝐰𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐜𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢” skierowanego do nauczycielek/li edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wspierających ich pracę. Podstawowe...

czytaj dalej
Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Dnia 16 lutego 2024, w adidas Brand Center, odbyła się Gala football3 w szkole" podczas której podsumowaliśmy działania projektowe projektu "football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie" Wzięło w niej udział 75 uczestników, byli wśród nich...

czytaj dalej