spotkanie uczestników projektu adidas Breaking Barriers

lip 20, 2022

W dniach 12-15 lipca nasze dziewczyny z projektu adidas Breaking Barriers uczestniczyły w pierwszym spotkaniu całego zespołu projektu.

Nasze championki i przedstawicielki organizacji miały przyjemność spotkać się pierwszy raz na żywo z innymi organizacjami uczestniczącymi w projekcie, na spotkaniu było obecnych ponad 100 osób, a mianowicie championki z innych krajów i przedstawiciele organizacji:

  • CAIS z Portugalii,
  • La Rottlana z Hiszpanii,
  • Balon Mundial z Włoch,
  • Cross Cultures z krajów bałkańskich,
  • Earth z Grecji- RheinFlanke z Niemiec,
  • Champions ohne Grenzen z Niemiec
  • Johan Cruyff Foundation z Holandii,
  • Street League z Wielkiej Brytanii,
  • GAME z Danii- En Frisk Generation ze Szwecji

Było to pierwsze bezpośrednie spotkanie od początku trwania projektu, mieliśmy możliwość poznania działań każdej uczestniczącej organizacji i ich doświadczeń na drodze łamania barier dla dziewcząt w sporcie. Było to bardzo inspirujące wydarzenie, które wiąże się z ciągłą nauką, aby zmienić podejście do sportu dziewczyn i kobiet.

Uważamy, że konieczne jest podnoszenie świadomości na różnych poziomach na temat nierówności pomiędzy mężczyznami i kobietami, zarówno w sporcie, jak i w każdym innym sektorze społecznym. Możemy to zmieniać działając u podstaw.

Bardzo dziękujemy za gościnność firmy adidas, sieci Common Gol, organizacji Women Win, organizacji Soccer Without Borders – za ciekawy, inspirujący program – który otworzył nam jeszcze bardziej oczy na temat równego dostępu do sportu dziewcząt i kobiet i łamania przez nich barier.

Więcej o inicjatywie adidas Breaking Barriers można znaleźć TUTAJ i TUTAJ

#LetsBreakBarriers

Najnowsze wpisy

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Niniejszy raport stanowi opis badań ewaluacyjnych projektu „football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie” stowarzyszenia Trenuj Bycie Dobrym. Został on przygotowany na podstawie badań ewaluacyjnych, obejmujących obserwacje, warsztaty...

czytaj dalej
Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Gala football3 w szkole, dnia 16 lutego 2023, była również niesamowitą okazją, aby przedstawić 𝐖𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐙 𝐟𝐨𝐨𝐭𝐛𝐚𝐥𝐥𝟑 𝐨𝐝𝐤𝐫𝐲𝐰𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐜𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢” skierowanego do nauczycielek/li edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wspierających ich pracę. Podstawowe...

czytaj dalej
Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Dnia 16 lutego 2024, w adidas Brand Center, odbyła się Gala football3 w szkole" podczas której podsumowaliśmy działania projektowe projektu "football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie" Wzięło w niej udział 75 uczestników, byli wśród nich...

czytaj dalej