spotkanie uczestników projektu adidas Breaking Barriers

lip 20, 2022

W dniach 12-15 lipca nasze dziewczyny z projektu adidas Breaking Barriers uczestniczyły w pierwszym spotkaniu całego zespołu projektu.

Nasze championki i przedstawicielki organizacji miały przyjemność spotkać się pierwszy raz na żywo z innymi organizacjami uczestniczącymi w projekcie, na spotkaniu było obecnych ponad 100 osób, a mianowicie championki z innych krajów i przedstawiciele organizacji:

  • CAIS z Portugalii,
  • La Rottlana z Hiszpanii,
  • Balon Mundial z Włoch,
  • Cross Cultures z krajów bałkańskich,
  • Earth z Grecji- RheinFlanke z Niemiec,
  • Champions ohne Grenzen z Niemiec
  • Johan Cruyff Foundation z Holandii,
  • Street League z Wielkiej Brytanii,
  • GAME z Danii- En Frisk Generation ze Szwecji

Było to pierwsze bezpośrednie spotkanie od początku trwania projektu, mieliśmy możliwość poznania działań każdej uczestniczącej organizacji i ich doświadczeń na drodze łamania barier dla dziewcząt w sporcie. Było to bardzo inspirujące wydarzenie, które wiąże się z ciągłą nauką, aby zmienić podejście do sportu dziewczyn i kobiet.

Uważamy, że konieczne jest podnoszenie świadomości na różnych poziomach na temat nierówności pomiędzy mężczyznami i kobietami, zarówno w sporcie, jak i w każdym innym sektorze społecznym. Możemy to zmieniać działając u podstaw.

Bardzo dziękujemy za gościnność firmy adidas, sieci Common Gol, organizacji Women Win, organizacji Soccer Without Borders – za ciekawy, inspirujący program – który otworzył nam jeszcze bardziej oczy na temat równego dostępu do sportu dziewcząt i kobiet i łamania przez nich barier.

Więcej o inicjatywie adidas Breaking Barriers można znaleźć TUTAJ i TUTAJ

#LetsBreakBarriers

Najnowsze wpisy

Wprowadzenie do football3 w szkole

Wprowadzenie do football3 w szkole

Prezentacja pt. wprowadzenie do football3 w szkole ma na celu zapoznanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z metodą football3, którą mogą wdrażać podczas swojej codziennej pracy. football3 to metoda społeczno-sportowa, wiążąca się z nauką kompetencji społecznych...

czytaj dalej
Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

W tegoroczne wakacje młodzi liderzy z naszej organizacji, mieli możliwość uczestnictwa w wymianie młodzieżowej - “Leadership Sport Youth Camp”, w którym wzięli również młodzi liderzy z Czech, Węgier, Czarnogóry, Macedonii, Bośni i Hercegowiny. Wydarzenie miało na celu...

czytaj dalej
Festival23 – Sydney, Australia

Festival23 – Sydney, Australia

Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet,...

czytaj dalej