W ramach projektu „Football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie” powołano zespoły projektowe w 3 wiodących lokalizacjach:
- Gdańsku (we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk, Szkołą Podstawową nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku, Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień)
- Mrągowie (we współpracy z Urzędem Miejskim w Mrągowie, Szkołą Podstawową nr 4 im. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie, Szkołą Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie
- Nowej Górze (we współpracy z Urzędem Gminy Staroźreby, Szkołą Podstawową im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze, lokalną organizacją pozarządową GKS Góra)
Zespoły będą pracowały nad działaniami związanymi z:
- rozpowszechnianiem metody football3, metody skierowanej do dzieci klas I-III szkół podstawowych i do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
- realizacją cyklu zajęć football3 jako działań innowacyjnych kładących nacisk na równy dostęp do sportu i aktywności fizycznej dziewczynek i chłopców
- organizacją lokalnych turniejów football3
- wypracowaniem koncepcji modeli współpracy na rzecz równego dostępu do sportu i aktywności fizycznej dziewczynek i chłopców w 3 różnych lokalizacjach (wielkomiejskiej, miejskiej i wiejskiej)
Teraz zaczynamy wspólny, wyjątkowy trening football3. Dziewczynki i chłopcy grając razem w (piłkę) będą rozwijać szacunek, empatię, współpracę, pomaganie, odpowiedzialność i wiele innych – wszystko pod okiem wychwawczyń edukacji wczesnoszkolnej.
Projekt „football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet oraz promuje równość w sporcie” jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.