Pathway for women – sport is equal – Kinga Matusiak

lip 15, 2023

W projekcie championek adidas Breaking Barriers – „Pathway for women – sport is equal” organizowałam zajęcia edukacyjno-sportowe z dziećmi, podczas których przekazywałam im wiedzę na temat równości i szacunku w sporcie. Ponadto organizowałam warsztaty dotyczące kompetencji społecznych dla młodych dziewczyn z mojego lokalnego środowiska – były one moimi Young Championkami.

Razem z innymi Championkami organizowałyśmy różnorodne wydarzenia i spotkania z sportowcami, m.in. Turniej w Gdańsku „Z football3 odkrywamy super moce dzieci” czy turnieje lokalne, podczas których dzieci miło spędzały czas w gronie przyjaciół i zdobywały nowe umiejętności i wiedzę. Cieszę się, że mogę brać udział w tym projekcie, ponieważ staramy się normalizować udział dziewcząt i kobiet w sporcie i dać im możliwość do uprawiania sportu. Dzięki moim staraniom dziewczyny zyskują energię i odwagę na boisku i poza nim.

W Stowarzyszeniu Trenuj Bycie Dobrym, jako główne narzędzie pracy z dziećmi wykorzystujemy metodę football3. Piłka nożna sprawia dzieciom wiele radości, pomaga im zrozumieć wartości takie jak równość i współpracę w zespołach. Jest to dla mnie również ważne, ponieważ kiedy widzę, jak dzieci grają razem, szanując się nawzajem, po prostu daje mi to szczęście i czuję, że dobrze wykonałam swoje zadnie.

Moje relacje z Young Championkami są bardzo bliskie. Dziewczęta wiedzą, że z każdym problemem mogą się do mnie zgłosić, ponieważ mają świadomość, że nie będą wtedy oceniane w żaden sposób. Myślę, że mogę powiedzieć, że Young Championki są moimi bardzo dobrymi koleżankami, ponieważ spędziłyśmy razem wiele ciekawych chwil, z których każda z nas była zadowolona. Cieszę się, że miałam okazję lepiej poznać te dziewczyny.

Projekt „Pathway for woman – sport is equal”, pokazał mi, że niektóre dziewczyny i kobiety czują się niepewnie w sporcie i potrzebują kogoś, kto je przekona, że mogą zrobić wszystko, czego chcą i że mogą spełnić swoje marzenia. Bardzo się cieszę, że mogłam ułatwić im tę podróż.

Kinga Matusiak – championka adidas Breaking Barriers

Realizowane działania w ramach projektu adidas Breaking Barriers

Najnowsze wpisy

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Raport ewaluacyjny opracowany przez SportImpakt

Niniejszy raport stanowi opis badań ewaluacyjnych projektu „football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie” stowarzyszenia Trenuj Bycie Dobrym. Został on przygotowany na podstawie badań ewaluacyjnych, obejmujących obserwacje, warsztaty...

czytaj dalej
Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Wyniki konkursu „z football3 odkrywamy super MOCe dzieci”

Gala football3 w szkole, dnia 16 lutego 2023, była również niesamowitą okazją, aby przedstawić 𝐖𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 „𝐙 𝐟𝐨𝐨𝐭𝐛𝐚𝐥𝐥𝟑 𝐨𝐝𝐤𝐫𝐲𝐰𝐚𝐦𝐲 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫 𝐦𝐨𝐜𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢” skierowanego do nauczycielek/li edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wspierających ich pracę. Podstawowe...

czytaj dalej
Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Gala football3 w szkole | Warszawa 2024

Dnia 16 lutego 2024, w adidas Brand Center, odbyła się Gala football3 w szkole" podczas której podsumowaliśmy działania projektowe projektu "football3 wzmacnia pozycję dziewcząt i kobiet i promuje równość w sporcie" Wzięło w niej udział 75 uczestników, byli wśród nich...

czytaj dalej