Pathway for women – sport is equal – Kinga Matusiak

lip 15, 2023

W projekcie championek adidas Breaking Barriers – „Pathway for women – sport is equal” organizowałam zajęcia edukacyjno-sportowe z dziećmi, podczas których przekazywałam im wiedzę na temat równości i szacunku w sporcie. Ponadto organizowałam warsztaty dotyczące kompetencji społecznych dla młodych dziewczyn z mojego lokalnego środowiska – były one moimi Young Championkami.

Razem z innymi Championkami organizowałyśmy różnorodne wydarzenia i spotkania z sportowcami, m.in. Turniej w Gdańsku „Z football3 odkrywamy super moce dzieci” czy turnieje lokalne, podczas których dzieci miło spędzały czas w gronie przyjaciół i zdobywały nowe umiejętności i wiedzę. Cieszę się, że mogę brać udział w tym projekcie, ponieważ staramy się normalizować udział dziewcząt i kobiet w sporcie i dać im możliwość do uprawiania sportu. Dzięki moim staraniom dziewczyny zyskują energię i odwagę na boisku i poza nim.

W Stowarzyszeniu Trenuj Bycie Dobrym, jako główne narzędzie pracy z dziećmi wykorzystujemy metodę football3. Piłka nożna sprawia dzieciom wiele radości, pomaga im zrozumieć wartości takie jak równość i współpracę w zespołach. Jest to dla mnie również ważne, ponieważ kiedy widzę, jak dzieci grają razem, szanując się nawzajem, po prostu daje mi to szczęście i czuję, że dobrze wykonałam swoje zadnie.

Moje relacje z Young Championkami są bardzo bliskie. Dziewczęta wiedzą, że z każdym problemem mogą się do mnie zgłosić, ponieważ mają świadomość, że nie będą wtedy oceniane w żaden sposób. Myślę, że mogę powiedzieć, że Young Championki są moimi bardzo dobrymi koleżankami, ponieważ spędziłyśmy razem wiele ciekawych chwil, z których każda z nas była zadowolona. Cieszę się, że miałam okazję lepiej poznać te dziewczyny.

Projekt „Pathway for woman – sport is equal”, pokazał mi, że niektóre dziewczyny i kobiety czują się niepewnie w sporcie i potrzebują kogoś, kto je przekona, że mogą zrobić wszystko, czego chcą i że mogą spełnić swoje marzenia. Bardzo się cieszę, że mogłam ułatwić im tę podróż.

Kinga Matusiak – championka adidas Breaking Barriers

Realizowane działania w ramach projektu adidas Breaking Barriers

Najnowsze wpisy

Wprowadzenie do football3 w szkole

Wprowadzenie do football3 w szkole

Prezentacja pt. wprowadzenie do football3 w szkole ma na celu zapoznanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z metodą football3, którą mogą wdrażać podczas swojej codziennej pracy. football3 to metoda społeczno-sportowa, wiążąca się z nauką kompetencji społecznych...

czytaj dalej
Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

Leadership Sport Youth Camp, Pljevla, Czarnogóra

W tegoroczne wakacje młodzi liderzy z naszej organizacji, mieli możliwość uczestnictwa w wymianie młodzieżowej - “Leadership Sport Youth Camp”, w którym wzięli również młodzi liderzy z Czech, Węgier, Czarnogóry, Macedonii, Bośni i Hercegowiny. Wydarzenie miało na celu...

czytaj dalej
Festival23 – Sydney, Australia

Festival23 – Sydney, Australia

Jest nam niezmiernie miło, że młoda liderka naszego stowarzyszenia i zarazem championka projektu adidas Breaking Barriers – Magdalena Burczyńska miała możliwość uczestnictwa w wydarzeniu Festival23, który odbywał się w ramach Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną Kobiet,...

czytaj dalej