„Razem możemy więcej” bo takie hasło towarzyszyło akcji dobroczynnej, którą zorganizowali wolontariusze Drużyny Fair Play w Kąkolewnicy, w ramach zadania drugiego w Fair Play Programie. Zadanie polegało na porządkowaniu terenu gminnego stadionu w Kąkolewnicy oraz myciu krzeseł na trybunach. Akcja promowała działania na rzecz dbałości o czystość, poprawę jakości i czystości miejsc użytku publicznego, w tym przypadku- sportowych.
W akcję zaangażowało się 42 młodych wolontariuszy – 24 dziewczęta i 18 chłopców. Ich zadaniem był aktywny udział w porządkowaniu stadionu.
Partnerami akcji porządkowania gminnego stadionu w Kąkolewnicy był Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy, którego uczniowie z klas VII i VII, wzięli aktywny udział w sprzątaniu stadionu. Pomagali również nauczyciele – pani Ewa Bogusz i pan Krzysztof Brygoła. Wydarzenie wsparła również Ochotnicza Straż Pożarna w Kąkolewnicy. Przedstawicielem jednostki był strażak- kierowca, druh Pan Józef Buc. Partnerem wydarzenia był również lokalny klub sportowy KS Lesovia Trzebieszów.
Liderem i inicjatorem działań Fair Play Drużyny z Kąkolewnicy jest Jacek Karwowski- nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy, lokalny animator sportu na „orliku” w Trzebieszowie oraz trener młodzieżowej drużyny piłki nożnej KS Lesovia Trzebieszów.
Akcja dobroczynna wolontariuszy z Kąkolewnicy promowała jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju – Cel nr 15- Życie na lądzie.
Materiał zrealizowany w ramach projektu „Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation